Klej cyjanoakrylowy EXO PRO - GĘSTY CA 20g. z igłą


Kod produktu: KC1000
EAN: 5903839602276
Producent: EXO

14,90 PLN

Netto: 12,11 PLN

Klej cyjanoakrylowy EXO PRO - GĘSTY CA 20g.

Klej cyjanoakrylowy EXO PRO posiada zaawansowany, modyfikowany skład na bazie etylu. Jest przeznaczony do natychmiastowego (kilka sekund) łączenia powierzchni trudno klejących się. Doskonale sprawdzi się do celów hobbystycznych, w gospodarstwie domowym, motoryzacji jak i przemyśle. Powierzchnia może być częściowo wsiąkliwa. Dzięki podwyższonej elastyczności pomaga równomiernie rozłożyć napięcia i posiada zwiększoną siłę rozciągania czy ścinania.

Bardziej zaawansowane, częściowo elastyczne kleje z serii EXO PRO sprawiają, że odporność mechaniczna spoiny jest większa, klej podczas mechanicznych obciążeń nie pęka, jest też bardziej odporny na drgania. Kleje EXO PRO doskonale sprawdzą się do łączenia elastycznych materiałów jak pianka EPP, guma, tkaniny plastiki itp. Równie dobre będą do klejenia powierzchni porowatych jak drewno lub kombinacji powierzchni porowatych i elastycznych jak drewno – guma. Klej tworzy cienkie, elastyczne spoiny.
Prosta aplikacja, niemal natychmiastowe wiązanie i szeroki wachlarz łączonych materiałów to największa zaleta klejów EXO i EXO PRO.

Klej EXO polecany jest do łączenia:

 • Pianek EPP
 • Drewna
 • Gumy
 • Plastiku
 • Metali
 • Ceramiki
 • Szkła
 • Szkła akrylowego
 • ABS
 • PCW
 • Skóry
 • Tkaniny

Kleje EXO PRO sa dokładnie takie jak potrzebujesz

W zależności od potrzeb wybierz rodzaj kleju EXO lub EXO PRO. Kleje te oferowane są z najpopularniejszymi lepkościami od bardzo rzadkiej poprzez gęstą aż po żel. Rzadkie kleje bardziej penetrują powierzchnię i masz nieco więcej czasu aż klej zastygnie. Im gęstszy klej tym mniej się rozlewa i zostaje dokładnie tam gdzie go zaaplikowałeś. Klej w postaci żelu nie skapuje, nie spływa i można go aplikować bardzo precyzyjnie nawet podczas montażu pionowego.

Sposób użycia:

Zalecamy używać klej wraz z Aktywatorem do klejów cyjanoakrylowych EXO PRO. Dzięki niemu osiągniesz jeszcze lepsze efekty, przyśpieszysz wiązanie i zmniejszysz wykwity.
Najwyższą wytrzymałość kleju uzyskasz klejąc w temperaturze 20-30 o C. Im cieńsza warstwa kleju tym krótszy czas utwardzania i większa wytrzymałość.

Klejenie z aktywatorem EXO PRO:

Nanieś (napyl) aktywator EXO PRO na jedną powierzchnie klejoną a klej cyjanoakrylowy na drugą. Niezwłocznie mocno dociśnij do siebie obie powierzchnie i przytrzymaj przez kilka sekund.
Dobrą praktyką jest nałożenie kleju na element o mniejszej powierzchni a aktywatora na drugi klejony element o większej powierzchni. Nie ma potrzeby czekać aż aktywator odparuje. Klejenie należy wykonać w krótkim czasie od nałożenia kleju. Polimeryzacja rozpoczyna się po złączeniu i dociśnięciu elementów i przebiega bardzo szybko.

Klejenie bez aktywatora:

Jeśli używasz kleju bez aktywatora postępuj podobnie. Nanieś niewielką ilość kleju na klejoną powierzchnię, złóż ze sobą klejone elementy – masz niewiele czasu (do kilku sekund w zależności od porowatości klejonych powierzchni, ilości nałożonego kleju
oraz jego lepkości) aby je do siebie właściwie dopasować zanim klej zacznie wiązać. Dociśnij obie powierzchnie na kilka sekund.

Uwaga:

Chronić przed dziećmi. Klej niemal natychmiast skleja skórę i powieki. Działa drażniąco na oczy, drogi oddechowe i skórę. Nie wdychaj oparów, stosuj w wentylowanych pomieszczeniach. W przypadku kontaktu ze skórą lub oczami natychmiast przemyj je dużą ilością wody i skontaktuj się z lekarzem.

Właściwości:

Waga: 20g
Klasa lepkości: 1200
Baza: cyjanoakrylan etylowy
Kolor: przezroczysty
Postać: płyn
Postać po utwardzeniu: twarde tworzywo polimerowe
Maksymalna szczelina: 0,4mm, zalecana: 0,15mm
Czas wiązania: 1-40s
Pełna wytrzymałość około: 30 min
Koszty dostawy
Netto
Brutto
Pocztex Kurier 48 Standard
8,53 PLN
10,49 PLN
Pocztex Kurier 48 Pobranie
10,09 PLN
12,41 PLN
Pocztex Kurier 48 Standard odbiór w punkcie
7,49 PLN
9,21 PLN
Pocztex Kurier 48 Pobranie odbiór w punkcie
9,05 PLN
11,13 PLN
Przesyłka kurierska DPD
13,00 PLN
15,99 PLN
Przesyłka kurierska DPD pobraniowa
16,25 PLN
19,99 PLN
Przesyłka międzynarodowa - do wyceny
0,00 PLN
0,00 PLN
Odbiór osobisty
0,00 PLN
0,00 PLN
Własna etykieta
4,06 PLN
4,99 PLN